Join us this weekend for a book sale organized by the American School of Classical Studies at Athens at Athens and the Association of Friends of the Gennadius Library! There will be American School of Classical Studies at Athens publications, a variety of archaeological texts, and a selection of fiction. The event will begin on Saturday, October 2nd, at 10am and will close for the day at 6pm. On Sunday, October 3rd, the remaining books will be offered at reduced prices. Sunday opening hours are 12pm - 2pm. The entrance is at Souidias 61; masks are required and the sale is cash only. See you there!

Please note that you can enter by presenting a valid vaccination certificate or a disease certificate (valid for six months) and an identity card.

Η Αμερικανική Σχολή Κλασικών Σπουδών στην Αθήνα και ο Σύλλογος Φίλων της Γενναδείου Βιβλιοθήκης, σας προσκαλεί σε μια ιδιαίτερη βιβλιαγορά! Ελάτε να μας βρείτε το Σάββατο, 2 Οκτωβρίου από τις 10πμ. έως τις 6μμ. για να ανακαλύψετε τα επόμενα σας βιβλία μέσα από μια ευρεία γκάμα συγγραμμάτων όπου μπορείτε να βρείτε, ανάμεσα σε άλλα, εκδόσεις της Αμερικανικής Σχολής Κλασικών Σπουδών, συγγράματα αρχαιολογικού ενδιαφέροντος, καθώς και επιλεγμένα βιβλία μυθοπλασίας. Την Κυριακή, 3 Οκτωβρίου, από τις 12μμ έως τις 2μμ., μπορείτε να αγοράσετε τα βιβλία σε ιδιαίτερα χαμηλές τιμές. Είσοδος από οδό Σουηδίας 61. Η χρήση μάσκας είναι απαραίτητη και οι συναλλαγές θα πραγματοποιηθούν μόνο με μετρητά. Σας περιμένουμε όλους εκεί!

Για την είσοδο του κοινού απαιτείται η επίδειξη έγκυρου πιστοποιητικού εμβολιασμού ή πιστοποιητικού νόσησης (6μηνης ισχύος).